5 кроків, щоб збільшити OR ваших email розсилок до 30-40%

5 кроків, щоб збільшити OR ваших email розсилок до 30-40%

Гайд для колег по цеху і не тільки в арбітражі, для всіх маркетологів, які хочуть освіжити погляд на рутині таски, знайти нові ідеї та запланувати перші кроки до якісних та кількісних змін в своїй роботі. 

Інтро 

На цей текст мене наштовхнув нещодавний робочий дзвінок з партнерами. Ми обговорювали майбутню колаборацію. Одна з ідей була така: як частина воронки перед офлайн чи онлайн подією, зробити 1-3  тематичні розсилки з гейміфікацією. У відповідь ми почули, що розсилки вже не працюють і вони від них відмовляються у 2025 році, маючи при цьому базу в пару десятків тисяч реальних юзерів. В цей самий час статистика та прогнози імейл маркетингу говорять самі про себе: 

І я розумію, чому так стається. Це складний інструмент комунікації: на 1 добру розсилку може піти не один тиждень підготовки. Багато нюансів та технічних моментів. Постійні тестування та оптимізація – не швидкий результат з сьогодні на сьогодні.

Тим не менш, час переглянути наше ставлення до імейл маркетингу та дати йому новий шанс, особливо зараз, коли ще не опубліковані новини вже стають інформаційним сміттям. На цьому натхненному моменті йдемо далі. Хоча стоп, забула розповісти про себе. Чому я взагалі вирішила зараз вам це все розказувати? 

Останні 4 роки я займаюсь комунікаціями та продажами. Під комунікаціями я маю на увазі: розробку маркетингу, PR, SMM стратегій та їх реалізацію. 

Я опрацьовую кожен етап маркетингової воронки, аналізуючи ефективність  та тестуючи нові інструменти. 

Звісно ж, я працюю з таким інструментом як імейл маркетинг. За роки роботи середні показники по проєктах в рамках холдингу, в якому я була СМО, а зараз CBDO, виросли з 9% до 30%. Для нашої ніші це супер результат. Статистика говорить про те, що клієнти очікують листи від нас і уважно їх переглядають. 

Як нам вдалося сформувати такі надійні, довготривалі та залучені стосунки з клієнтами? Можемо переходити до “мʼяса” 🙂 

Безпосередньо кроки

01 Сегментація та регулярне оновлення бази 

Репорти говорять самі за себе: сегментація конвертить набагато краще за мас-розсилки (lyrics):

  • 39 % email маркетологів підвищили open rate розсилок;
  • 28 % знизили рівень відписок;
  • 24 % збільшили доставляння та прибуток.

Сегментація впливає на всі ключові показники: підвищує open rate, click to rate, конверсії, ROI уникає спам фільтрів. Звичайно, це означає, що вам треба під кожну групу робити окрему тему та дизайн листа, але, в цілому, це ваша робота, і це ок. Приклади категорій для сегментації, які ми також використовуємо: 

  • Закріплений менеджер 
  • Вертикаль 
  • Лайф тайм юзера (новий, старий) 
  • VIP партнер (так – ні)
  • ГЕО  

Окрім сегментації, ми оновлюємо бази кожні 3-4 місяці. Для нас це суттєвий період, за який може змінитися менеджер, специфіка роботи клієнта, статус клієнта. Так, кропітка, так, нудна, але супер важлива робота! 

02 Аналітика: футери, трекінг посилань, домени

Сервіси для відправки листів мають розширений пул інструментів для поглибленого аналізу. Хочу звернути увагу на таку фічу як “мапа відкритих листів” (Clicks map): через неї можна переглянути, за яким посиланням і скільки разів переходили користувачі. 

Наприклад, посилання в тексті або перехід на соцмережі. Для нас це безмежний простір можливостей для тестування гіпотез та креативу. Чи знаєте ви: 

  • Де ваші користувачі частіше клікають (шапка, основна частина листа, футер) 
  • Чи пробували ви змінювати формат шапки та нижнього футеру? 
  • Куди ведуть ваші посилання, яка логіка воронки? 

Крім цього, важливо перевірити самостійно або з підтримкою платформи ваші домени: чому листи потрапляють в спам або рекомендації, що зробити щоб цього уникнути? Ці всі фактори прямо впливають на те, чи побачить ваш партнер лист. 

03 Автоматизація 

Щоб пояснити наскільки автоматизовані гілки конвертять краще за масові, надам статистику з річного звіту Year in email 2024: the fun edition

— Кожна третя людина, яка натискає на автоматичний імейл, робить покупку, у порівнянні з кожним 18-м для масового

— Порівняно з масовими листами, автоматичні повідомлення виявилися кращими за всіма параметрами: +52% OR, +332% CTR, +2361% кращі коефіцієнти конверсії 

Це статистика для e-comm, але загалом ви розумієте про що я говорю  🙂  

04 Взагалі, яка у вас стратегія?

Я заохочую подивитися на вашу роботи з висоти польоту: що ви робите, для кого, які цілі? Листи можуть стати чудовим інструментом побудови комʼюніті, укріплення лояльності до компанії та її співробітників. Ви завжди можете розширити лінійку ваших типових листів нестандартними темами та месседжами. Приклади у другому  розділі 🙂 

05 Ласт бат нот ліст: тайтли, тайтли, тайтли! 

Найлегше це скопіювати чи взяти те, що було минулого тижня, особливо, якщо це одні й ті самі теми та дизайни. Не ставайте на шлях поганого маркетолога, не робіть цього! Експериментуйте з форматами, кількістю знаків та емоджі і  тригерами. Робіть опитування, який тайтл найбільше  привернув увагу всередині команди? Приклади від мене: 

— 3 речі, які ви не знали про X

— Ви коли-небудь замислювалися, як працює X?

— Розбираємось, як Х здатен заощадити до 500$ на місяць

До речі, ми регулярно робимо крос промо з іншими брендами, і я стараюсь поясними партнерам, чому тайтл, який вони нам передали, не ок 🙂 Це наша відповідальність, навіть якщо текст не наш, піклуватися про читача і у фінальну верстку передати гідний його увазі тайтл. 

2 ідеї НЕшаблонних розсилок з акцентом на побудову спільноти 

Ідеї дві, бо зазвичай при читанні люди звертають найбільше уваги на 2 перші пункти з 3х, тому не буду витрачати сили на текст, який ви навряд прочитаєте 🙂 

01  Інфлюенс маркетинг + Емейл-маркетинг

В нас все більше зʼявляється мікроблогерів в інсті та тг-каналах. Раджу подивитися на це ширше і використати як можливість колаборації. Тема листа може бути як експертною колонкою, так і щирим інтервʼю, яке буде переводити далі на сайт або соцмережі. Подумайте над наповненням: чим ви будете відрізнятися від решти? Хай це буде 1 лист в квартал, але він буде унікальним і наступний всі будуть чекати. 

02 З новим роком! 

В пошуках референсу, знайшла ось цей милий лист 🙂 По-перше, він привертає увагу своєю темою, по друге, бренд нагадує, що йому цінні ми, клієнти, і наша співпраця. Цей лист, це один із точкових дотоків клієнта на  всьому його шляху взаємодії з брендом. 

Скоріш за все, команда маркетологів з бренд-менеджерами сіли разом, намалювали величезну мапу “шлях клієнта” і розписали всі можливі сценарії.  Відповідно, ми можемо зробити те саме. 

Бонус для тих хто дочитав аж сюди: 5 трендів retention marketing 

  1. Посилення ролі ШІ в утриманні клієнтів
    Гіперперсоналізовані кампанії на основі поведінкових даних та історії покупок, прогноз оптимального часу, частоти та меседжів для різних сегментів — АІ дозволить маркетологам створювати якісний контент, не потребуючи великих команд та підрядників як от копірайтер чи дизайнер
  2. Збір даних від користувачів
    Бренди будуть більше орієнтуватися на дані, які користувачі добровільно надають через додаткові опитування, анкети та налаштування підписки.
  3. Deliverability is now a new skill
    Розуміння того, як аналізувати та вміти застосовувати зміни з даних стане ключовою навичкою, а маркетологи, які не опанують її — залишаться позаду.  
  4. Більше електронних листів, ніж будь-коли = коротший проміжок часу = більше мікроповідомлень
    Через зменшення уваги споживачів, email- та ТГ-кампанії будуть короткими, чіткими та інтерактивними. Меми, GIF-ки і прості заклики до дії стануть нормою.
  5. Акцент на побудову спільнот
    Бренди, які збудують ком’юніті через програми лояльності та соціальні мережі, зміцнять емоційний зв’язок з клієнтами, що призведе до повторних покупок.

Висновки 

У висновках я не буду повторюватись, а скажу, що, на мою думку, відрізняє сильного маркетолога  від звичайного. 

  1. Cильний маркетолог має добре розвинену надивленність. Це дає йому простір для креативу, успішному пошуку нових форматів та сенсів. Ми постійно створюємо новий контент і нам потрібно вміти створювати нове в усіх можливих сенсах цього слова.
  2. Cильний маркетолог не шукає простих шляхів і постійно покращує та досліджує своє поле роботи 🙂 все, що я згадала вище в тексті, це все про трішки більше. Не бійтеся робити трішки більше, це супер цінно. 
  3. Cильний маркетолог гнучкий і відкритий до нового. Тут я говорю і про ШІ в тому числі. Якщо ви активно використовуєте різні аі-based інструменти, ви автоматично в топі. Не робіть супротив майбутньому. 

Закінчую мемом. Колеги, пишіть в коментах чи було цікаво або корисно, які ваші думки про це життя і про нашу роботу 🙂 

0
Підписуйся