5 найкращих способів отримати зовнішні посилання у 2025 році


Нині існує безліч способів отримати бажані зворотні посилання. Хтось думає купити посилання на сайт, хтось робить ставку на аутрич, а дехто намагається створювати вірусний контент.
Проте як не схибити та обрати стратегії, що дійсно принесуть результат? Погнали розбиратися!
Еволюція лінкбілдингу, або чому все кардинально трансформувалося?
Раніше інтернет перевантажувався тисячами посилань із сумнівних каталогів і форумів – таким чином сподівалися швидко потрапити в топи. Сьогодні такі трюки не працюють. Ба більше, є ризик потрапити під фільтри.
- Для пошукових систем стала в ціні природність, релевантність та реальна репутація джерела посилання. Відтак остаточно змістився й акцент: бездумна кількість замінилася на виважену якість.
Ефективні стратегії вимагають технічної вправності, терпіння, у чомусь креативності. І, звісно, глибокого розуміння потреб аудиторії та партнерів.
То які вони, 5 найкращих способів заволодіти якісними беклінками у 2025 році?
#1. Генерація експертного контенту
Це база, основа основ. Матеріал без реальної цінності навряд акумулює навколо себе охочих посилатися на нього. Однак якщо ви провели власне дослідження чи роздобули ексклюзивний коментар експерта – це розглядатиметься як першоджерело і до нього природно звертатимуться сторонні ресурси. Так само працюють інструкції, гайди, інфографіка, відео чи інтерактивні інструменти, на кшталт калькуляторів.
Суть проста. Ви створюєте крутий контент, а потім, можливо, лише злегка натякаєте профільним сайтам, блогерам чи ЗМІ, що маєте дещо цінне. Хоча часто якісний матеріал знаходиться і без допомоги третіх осіб – сарафанне радіо в інтернеті працює безвідмовно.
#2. Гостьовий блогінг у парі з розумними колабораціями


Розміщення своїх публікацій на інших веб-сайтах – досі дієвий інструмент. Успішний аутрич є обов’язково продуманою стратегією, де головують 4 принципи:
- Вибір майданчика з розумом. Не женіться за кількістю. Важливі ті ресурси, де дійсно є ваша аудиторія, які мають авторитет і живу спільноту.
- Пропозиція лише ексклюзивна. Гостьовий матеріал має бути настільки корисним саме для читачів цього конкретного сайту, щоб його захотілося опублікувати. Рерайти – поганий вибір у цьому питанні.
- Органічна інтеграція посилань. Смислова доречність, логічність продовження думки в тексті та ведення на сторінку, що справді доповнює матеріал, – три кити, що забезпечують її результативність.
- Пошук взаємовигідних колаборацій. Чому б не об’єднати зусилля з іншими брендами чи експертами? Спільні дослідження, вебінари чи подкасти принесуть посилання.
Якщо раніше масові розсилки шаблонних пропозицій могли спрацювати, то зараз це шлях в нікуди. Натомість гостьовий блогінг – вихід.
#3. Формування медійної присутності
Digital PR – проактивна стратегія, спрямована на створення інфоприводів, що спонукають ЗМІ та великі тематичні портали писати про ваш бренд чи проєкт, природно розміщуючи посилання. У 2025 році привернути увагу суспільної думки здатні:
- дані, які шокують;
- гучні офлайн- та онлайн-події;
- реакції на гарячі тренди.
Так, це вимагає чималих зусиль та креативності. Але уявіть: одне-єдине посилання з топового ЗМІ може за своєю вагою перевершити десятки, а то й сотні інших.
#4. Нарощування ваги за технікою «Хмарочос»


Метод, назва якого дуже влучно передає його суть – прагнення бути вищим і кращим за інших. Принцип напрочуд простий, але водночас геніальний:
- Спочатку знаходите популярний контент у вашій ніші – статті, дослідження, інфографіку, на які вже є чимало посилань з інших авторитетних ресурсів.
- Далі створюєте щось досконаліше, з кращою візуалізацією, новими даними, глибшим аналізом тощо.
- Насамкінець звертаєтесь до тих вебмайстрів та авторів, які посилалися на старий контент, з пропозицією шерити ваш, кращий аналог.
Ця техніка вимагає ретельного аналізу та здатності створювати контент виняткової якості, але дозволяє ефективно «перетягувати» вже наявну посилальну вагу.
Існує й так званий «Зворотний хмарочос». У цьому випадку контент з нуля не створюється. Потрібно знайти на своєму сайті хороший матеріал, і менш якісний конкурентний, на який часто посилаються. Далі так само звертаєтесь до вебмайстрів.
#5. Пряма купівля беклінків у перевірених сервісів
Компанії без власного великого штату SEO-фахівців чи ті, що не мають часу на реалізацію попередніх чотирьох способів, можуть розглянути варіант партнерства зі спецплатформами. Команда експертів аналізує ваш сайт, конкурентів, нішу та розробляє план лінкбілдингу.
Сервіси, як-от WMLinks, використовуючи винятково білі методи, оперують власними базами сайтів із хорошими SEO-метриками, а також перевіряють потенційних донорів, уникаючи співпраці з низькоякісними біржами.
Навіть якщо це пряма купівля, пам’ятайте про фокус на якості. Обирайте партнерів, що готові працювати прозоро та мають позитивні відгуки та кейси.
На завершення
Лінкбілдинг – це мистецтво, що об’єднує стратегічне мислення, створення справді корисних матеріалів та, за потреби, делегування завдань професіоналам. У 2025-му превалює підхід, заснований на цінності (пошукові боти вже добре розуміються на цьому).
Описані способи вимагають зосередженості, плану і часу. Проте ці зусилля допоможуть побудувати чи зміцнити посилальний профіль, що у підсумку підвищить авторитет вашого ресурсу!
Відгуки (0)
Ще немає відгуків!