Чому адмінам не вдається вивести TON за рекламу в Telegram

Два роки тому Telegram запровадив монетизацію каналів, відкривши авторам можливість заробляти на рекламі. Виведення коштів залишається проблемним для деяких користувачів, зокрема українських авторів.
У статті розглянемо, як працює монетизація Telegram-каналів, які зміни відбулися за рік і чому частина адмінів не може вивести дохід від реклами. Також запросили Богдана Тимощука (Tumobog), котрий поділився досвідом монетизації Telegram каналів та виводу TON.
Як працює монетизація Telegram-каналів?
У 2024 році Telegram презентував функцію монетизації каналів. Власники каналів від 1 000 підписників можуть отримувати 50% доходу Telegram від реклами, яка з’являється у постах.
Рекламні оголошення працюють через платформу Telegram Ads. Система реклами заснована на аукціонній моделі, де рекламодавці платять за покази у публічних каналах.
Реклама в Telegram має унікальний формат порівняно з іншими застосунками. Вона відображається у великих публічних каналах і не з’являється у особистих чатах, списку чатів чи інших розділах інтерфейсу.
Дохід від реклами виплачуватиметься у TON. Власники каналів можуть виводити винагороду без комісії або реінвестувати у рекламу в Telegram, колекційні публічні імена або розіграші Premium.
Підключити монетизацію легко. Треба зайти у розділ «Статистика» каналу та знайти пункт «Монетизація». Мінімальна сума для виведення становить 10 TON, що еквівалентно ≈$40 за поточним курсом.
Також є додаткова функція монетизації — через внутрішню валюту Stars. В налаштуваннях каналу потрібно увімкнути функцію «Платної реакції» та подарувати собі одну зірку. Після цього у налаштуваннях з’являється монетизація та статистика, скільки зірок вам подарували. Мінімальна сума виведення — 50 зірок.
Приклад монетизації платних реакцій каналу UKRИПТА
Зміни в програмі монетизації за 2024 рік
У 2024 році Telegram поступово відкривав доступ до монетизації для власників каналів у різних ГЕО. Відомо, що на старті монетизація була недоступна в Україні, росії, Палестині та Ізраїлі через регуляторні та технічні обмеження.Згодом, влітку 2024 року, Telegram почав розширювати доступ до цієї функції для країн Європейського Союзу, Південно-Східної Азії, Південної Америки, Близького Сходу, Африки і також для України.
Крім того, Telegram впровадив нові функції монетизації, які дали більше можливостей для власників каналів. Однією з таких функцій стали платні реакції, які з’явились після впровадженням Telegram Premium у 2022 році. Ця можливість дозволяє підписникам підтримувати авторів зірками. Власники каналів можуть згодом конвертувати зірки у Toncoin.
Автори контенту в Telegram можуть використовувати функцію платних підписок для створення закритих каналів за щомісячну оплату в зірках.
Щоб створити платний канал, достатньо перейти в Налаштування каналу → Тип каналу → Керування посиланнями та увімкнути опцію платної підписки.
Також Telegram додав підтримку платних фото та відео, які тепер можуть використовувати боти і бізнес-акаунти.
Запровадження монетизації позитивно вплинуло на екосистему Telegram. Кількість власників Telegram Premium потроїлася, перевищивши 12 мільйонів.
Монетизація Telegram-каналів в Україні
Пiсля запуску у березні 2024 році було заявлено, що монетизація в Україні не буде доступна. Але вже влітку 2024 року функція стала доступна у нашій країні.
При цьому українські адміни стикаються зі складнощами під час виведення прибутку. У більшості каналів показується лише загальна сума в TON, але кнопки виводу немає. Це пов’язано з тим, що понад 50% аудиторії каналу складається з підписників із України, яка входить до списку країн, обмежених у програмі монетизації.
Також для виводу коштів потрібна верифікація на платформі Fragment. Для неї знадобиться фото паспорта, номер телефона і селфі. Це може відштовхнути адмінів, які не хочуть передавати особисті дані зовнішньому сервісу.
Бачили у вас в сторіс, що ви стабільно з сітки каналів виводите TON за рекламу TG? Як вдається це робити? Адже багато адмінів скаржаться, що в них немає кнопки виводу TON.
Як швидко вдалося верифікувати Fragment? Альтернативних варіантів виводу на цей момент не існує?
Чи помітили ви зменшення доходу після корекції вартості TON?
Які поради Ви могли б дати авторам, які тільки починають монетизувати свої канали?
Монетизація Телеграм-каналів — додаткове джерело профіту для адмінів, але поки для авторів з українською аудиторією воно недоступне. Сподіваємося, що після завершення війни обмеження знімуть і можна буде заробляти на рекламі в Telegram.
Відгуки (0)
Ще немає відгуків!