Куди афілейтам інвестувати для пасивного доходу

Куди афілейтам інвестувати для пасивного доходу

Афілейт-бізнес здебільшого нестабільний — шторми та оновлення алгоритмів соціальних мереж можуть зруйнувати налагоджену схему залучення трафіку за один день. Тому важливо мати фінансову подушку безпеки і джерела пасивного доходу.

Head of Content «Палай» провів дослідження і зібрав інформацію про найбільш доступні та безпечні напрямки інвестування для афілейтів. Також досвідом інвестування поділився фаундер UASOCKS Макс Мелонін. 

Чи доцільні інвестиції під час війни?

Як показав гіркий досвід 2022 року, у багатьох були мінімальні заощадження і не всім вистачило на швидку евакуацію та комфортну організацію побуту на новому місці. Багато людей втратили роботу або не могли працювати кілька місяців, а цей час потрібно було на щось жити. 

Згідно з даними Minfin, лише 11% опитаних українців мають інвестиції. Цікаво, що в списку крім традиційних елементів таких як нерухомість, депозити і облігації є криптовалюта та NFT.

Орієнтуватися на результати одного дослідження недоцільно, важливо дивитися на ситуацію ширше. Згідно з іншими даними, серед розповсюджених фінансових інструментів часто виділяють банківські депозити, облігації, акції та криптовалюту.

Показово, що частка криптовалюти в усіх опитуваннях досить велика — до 40-50%. Це свідчить про високу обізнаність українців в ніші цифрових активів. Деякі люди мають побоювання стосовно безпечності крипти, але це нормально. 

Опитування показують, що більше 60 респондентів зацікавлені інвестиціями та хотіли б в майбутньому отримати джерело пасивного доходу. Варто звернути увагу, що 40% не можуть вкладати кошті через їх відсутність. 

Куди афілейт може інвестувати?

Ми розуміємо, що ситуація з фінансами під час війни може бути невтішною. Але інвестиції — це внесок у майбутнє, тому важливо не забувати про цей напрямок навіть в такий важкий час. 

Почнемо розбирати інвестиційні інструменти від менш витратних до більш глобальних. Деякі з них я використовую особисто, тому інформація буде на основі власного досвіду, а не з повітря. 

Депозити, акції та облігації

Коли заходить мова про інвестування, більшість українців замислюються про депозити, акції та облігації. Ці інструменти виглядають як найбільш доступні, але у них є багато підводних каменів.

За депозитами українські банки наразі пропонують до 17% в гривнях і до 3% у валюті. З урахуванням інфляції 12% у 2024 році і девальвації гривня-долар 9,6%, це не виглядає привабливими інвестиціями. Цей варіант я поки що свідомо скіпнув.

Уявімо, що є можливість покласти на депозит ₴200 000 під 15% річних. За рік вдасться заробити чистими ₴39 000 з капіталізацією відсотків, ще ₴9 500 доведеться сплатити податками у бюджет країни. 

З купівлею акцій для українців не все так просто. Доступ до цього ринку обмежений, а вибір брокерів зовсім малий. З прибутку доведеться заплатити 23% ПДФО і подати річну декларацію. В якості альтернативи можна розглянути закордонних брокерів, але більшість з них працюють лише з українцями, які проживають в ЄС. 

Військові облігації виглядають цікаво, адже дохід з них не оподатковується, а виплата депозиту з відсотками гарантується державою. А ще це внесок у підтримку ЗСУ та економіки України під час війни.

Якщо розглядати ОВДП як інструмент інвестицій, то це плюс-мінус цікаво. Станом на лютий 2025 року, найбільшу ставку пропонують по «Скадовську» — 16,4% річних з виплатою у квітні 2027. Але можна обрати облігації з виплатою у 2026 зі ставкою 15% річних. В майбутньому я планую купити ОВДП на ≈$1 000. 

Стейкинг криптовалют

Стейкинг — це резервування криптовалюти на певний строк, за що сервіс виплачує відсоток на депозит. Для таких депозитів дохідність рахується в APR (річна відсоткова ставка). Зазвичай на стейблкоїни платформи пропонують не більше 5%, а в рідкісних випадках — до 10%. 

Головна перевага в тому, що лок стейблкоїнів практично безризиковий. Єдиний потенційний мінус — закриття платформи, як було з FTX. Але і на такий випадок є альтернатива — децентралізовані платформи.

Серед DeFi-сервісів інвестувати стейбли часто рекомендують через пули ліквідності Allbridge. На час підготовки матеріалу середній APR складав 15,60%. Доступно 12 мереж, серед яких знайомий вебам блокчейн TRON.

Враховуйте, що такі платформи вразливі перед хакерськими атаками. В квітні 2024 зламали і Allbridge — зловмисники вкрали $570 000. Даних про фінансові втрати користувачів немає, але, скоріше за все, вони теж мали місце. 

З централізованих бірж найбільш профітну історію пропонує WhiteBIT. Вона на ринку з 2018 року і до війни забезпечувала до 30% річних у криптодепозитах з USDT. Зараз ставку зменшили до 18,64%, але це все ще одна з найбільш вигідних пропозицій на глобальному ринку.

WhiteBIT пропонує криптодепозити на термін від 10 днів до року. Локнути можна BTC, ETH, USDT та ще 30+ інших монет. Наприклад, з тих самих $5 000 можна отримати $932 профіту чистими за рік. 

Якщо є «Ефір» або інші більш-менш стабільні криптовалюти, можна залокати їх хоч на місяць і вийти в невеличкий плюс. Але все ж не варто забувати, що це централізована платформа. 

Останні кілька місяців я всерйоз розглядаю криптодепозит спочатку на півроку, а потім і на рік. Головна перевага в тому, що забрати гроші можна в будь-який момент, але без обіцяних відсотків. 

Нерухомість

Інвестиції в нерухоме майно — це завжди привід для палких дискусій. На жаль, зараз цей напрямок несе великі ризики. Покупка житла на стадії будівництва може дати профіт, але ситуації з нездачею об’єктів забудовниками не така вже й рідкість.

Дослідження показують, що за рік вартість квадратного метра зросла на 16-50% в залежності від класу житла, але попит на житло в кінці року зменшився на 3%.

На відміну від акцій, облігацій або криптовалютних депозитів, інвестиції в нерухомість потребують залучення експертів. Вкладати умовні $30-50k без досвіду і професійної оцінки ризиків — не найкраща ідея. 

З усіх інвестиційних інструментів найбільш привабливо виглядають військові облігації, акції закордонних компаній та криптодепозит. Виходить, що гарантований профіт без ризиків дають лише ОВДП, але списувати з рахунків крипту не варто. 

Q&A з CEO UASOCKS

Привіт! Розкажи, на якому етапі роботи в афілейті ти почав інвестувати?

Quotes

Вітаю! Перші серйозні для мене на той час інвестиції були порядка $5 000, які я заробив на зв’язці з ROI 300%+ на початку роботи з трафіком. Інвестиція була в нову та цікаву для мене нішу мобільних проксі (нині UASOCKS).

Макс Мелонін CEO UASOCKS
Макс Мелонін
CEO UASOCKS

Які інвестиційні інструменти використовуєш наразі? Чи купував ти облігації або акції?

Quotes

Наразі вивів для себе дві ключових інвестиції, які в мене завжди працювали в плюс: покупка BTC, ETH по системі DCA (коли кожен місяць ми беремо актив на певну суму USDT не дивлячись на ціну та тримаємо 1+ рік) та друга інвестиція це власна компанія.

Я ніколи не шкодую інвестицій в проект UASOCKS і з часом бачу окупність і розумію, що це правильне рішення. Бонус — це інвестиція, банально, в навчання. Вона дає свіжий погляд на бізнес, надивленність інших бізнес-моделей, корисний нетворкінг.

Макс Мелонін CEO UASOCKS
Макс Мелонін
CEO UASOCKS

Які напрямки принесли тобі найбільший профіт?

Quotes

Топова інвестиція — те, що працює та має потенціал к масштабуванню. В мене це проект UASOCKS. Якщо казати про щось інше, то в крипті — це спот по DCA.

Макс Мелонін CEO UASOCKS
Макс Мелонін
CEO UASOCKS

Звідки ти береш експертизу про інвестиції? Кого з експертів дивишся на Ютубі, які медіа/канали читаєш?

Quotes

При нагоді завжди спілкуюсь з підприємцями та спеціалістами різних ніш: нерухомість, крипта, акції. Ці люди можуть дати якісні поради та вберегти від певних помилок.

Макс Мелонін CEO UASOCKS
Макс Мелонін
CEO UASOCKS

Чи були в тебе мінусові інвестиції?

Quotes

Всі вагомі мінусові інвестиції були в криптопроекти, які себе не виправдали, ну і також, звісно, ф’ючерси. І, можливо, декілька невеликих інвестицій у якісь міні-стартапи, але тут отримуєш класний досвід.

Макс Мелонін CEO UASOCKS
Макс Мелонін
CEO UASOCKS

Бачив, що ти активно стейкаєш крипту. Чи вигідно це, коли Ефір сильно просідає? Ти стейкаєш чисто ETH?

Quotes

Так, маю кілька успішних кейсів роботи зі стейкінгом ETH. Поєднуючи це з DCA я мав гарні річні відсотки, які доходили навіть до 250% (вітання весні 2023р. та ефіру по $1 500). Наразі також активно стейкаю.

Макс Мелонін CEO UASOCKS
Макс Мелонін
CEO UASOCKS

На твою думку, чи є сенс інвестувати в українську нерухомість найближчими роками?

Quotes

Моя думка, що привабливі об’єкти є, але ризики великі. Але не забуваємо, що наразі будувати дорого, багато виробництв будівельних матеріалів зруйновані, а попит на них після війни стрімко зросте завдяки глобальній відбудові України та інвестиціям. І це бути штовхати ціни вгору.

Макс Мелонін CEO UASOCKS
Макс Мелонін
CEO UASOCKS

Що порадиш інвесторам-початківцям?

Quotes

Стараюсь не давати поради. Але базово це не поспішати та не чекати швидких грошей.

Макс Мелонін CEO UASOCKS
Макс Мелонін
CEO UASOCKS

Як бачимо, вебам обов’язково треба придивлятися до інвестицій з умовно-пасивним доходом. Це внесок у фінансову стабільність і такий собі захист на випадок, коли в сорсах будуть чергові шторми. 

0
Підписуйся