Таргетологи замінять арбітражників? QA з таргетологом Романом Корчаком
Професії арбітражника і таргетолога схожі, тому новачки часто їх плутають. Обидва спеціалісти працюють з трафіком, запускаються на конверсії та постійно чекають статку в FB. Але між ними є принципіальні відмінності, які потрібно знати.
Сьогодні разом з досвідченим таргетологом Романом Корчаком розбираємося в різниці між таргетологом і арбітражником, а також розберемо модель взаємодії, коли веби наймають PPC-спеціаліста для заливу трафіку на офери.
Різниця між арбітражником і таргетологом
Арбітражник — спеціаліст, який заробляє на перепродажу трафіку. Він генерує ліди для рекламодавця і отримує фіксовану оплату за кожного клієнта або частку від профіту компанії.
Таргетолог — спеціаліст, який налаштовує рекламу в соціальних мережах для клієнтів. Його задача полягає в тому, щоб привести цільових користувачів, які оформлять замовлення на товари чи послуги.
Між арбітражником і таргетологом багато спільного, але важливо бачити різницю. Афілейт ризикує власним бюджетом і його успішність залежить від якості зв’язок. Таргетолог в будь-якому випадку заробляє, адже зазвичай отримує оплату за послуги наперед.
Ще одна ключова відмінність криється у підходах до роботи. Щоденна рутина веба — реджекти, клоаки та обхід антифрод-систем. Таргетолог як правило працює з білими нішами, заливає з агентських акаунтів і спокійно масштабує бюджети.
Відмінностей багато, але щось залишається незмінним — постійне оновлення статки і залежність від рекламного кабінета Facebook. Доводиться регулярно слідкувати за стабільністю заливу та боротися з вигорянням крео.
Як працює симбіоз таргетолог-арбітражник на практиці
Світ змінюється — якщо раніше арбітражник з таргетологом міг зустрітися хіба що на конференціях або на консультаціях, то останнім часом зростає популярність моделі взаємодії, коли арбітражник бере на залив офера таргетолога.
Ми запросили практикуючого таргетолога Романа Корчака, який веде клієнтів з бюджетом до $70 000 на місяць. До Роми постійно звертаються арбітражники, щоб отримати трафік на офери і зняти з себе проблеми, пов’язані із запусками кампаній.
Привіт! Розкажи, як давно до тебе стали приходити арбітражники за налаштуванням таргету?
На яких умовах зазвичай проходить ваша співпраця? Тобі ставлять KPI по лідах, конверсіях?
Хто твої клієнти-арбітражники: баїнгові компанії, соло-веби?
Із запитами на які ніші приходить арбітражники: товарка, нутра, гембла, крипта?
Розкажи про свої заборони. З якими нішами чи оферами ти можеш відмовитися працювати?
Ти працюєш за відсоток від спенду/профіту чи береш фікс? Чому обрав саме таку модель?
Хто робить креативи: ти чи надає арбітражник?
Вважається, що веби не можуть жити без постійних траблів з Facebook та скарг на Цукера. Чому тоді вони стали передавати цю частину роботи таргетологам?
Який твій найкращій кейс співробітництва з арбітражником? А найдовший?
Уявімо, що є підприємець з достатнім бюджетом. Він хоче заробляти на оферах, але не бажає заливати трафік. Чи може він найняти 3-5 таргетологів замість костів на байєрів? Наскільки такий проєкт буде успішнішим за класичну арбітражну команду?
Зі сторони симбіоз арбітражник-таргетолог виглядає як кнопка бабло. Розкажи про мінуси.
Який в тебе відсоток неуспішних кейсів? Коли арбітражник вирішив не продовжувати співробітництво? З яких причин це було?
Що потрібно арбітражнику, щоб стартувати роботу з таргетологом? Крім бюджету.
Ми визначилися, що кнопки бабло при співпраці арбітражника і таргетолога не існує. Завжди рулить комплексний підхід, коли веб знає, що робота не коштує дві гривні, а таргетолог вміє брати відповідальність за результат.
Читайте та поширюйте українське! Підписуйтесь на Telegram та Instagram “Палай” медіа!
Відгуки (0)
Ще немає відгуків!