Як розпізнати компанії з рф в affiliate-сфері: 3 критерії + QA з власниками Палай та Ґік
Після повномасштабного вторгнення росіян в Україну, питання свідомого бізнес-партнерства не просто актуальне, а життєво важливе. Завдяки базовому OSINT можна захиститися від підозрілих контрагентів і зберегти репутацію.
Сьогодні ми в Палай медіа разом з власником ком’юніті Ґік і uageek.media розбираємось як перевірити компанію чи веба на зв’язки з болотами. Підготовували практичні рекомендації та скрипт, який дасть можливість відсікти 100% ватних контрагентів.
3 показових маркера ватності
Після 24 лютого деякі російські «підприємці» з афілейт-сфери вирушили у бізнес-турне, щоб зареєструвати компанію на Кіпрі, Нідерландах, Грузії для обходу санкцій і відбілення фінансових паперів.
Вони можуть вдавати, що не підтримують ватний режим, але продовжують сплачувати податки на території країни-агресора. Іноді розпізнати замаскованих «лібералів» складно, тому необхідно підключати додаткові інструменти.
1. Російські співробітники на LinkedIn
В більшості компаній з афілейт-сфери є сторінка в соцмережі для бізнесу. Іноді вона може бути єдиним джерелом інформації про географічну прив’язку співробітників проекту.
Відкриваєте сторінку, обираєте вкладку «Люди» і аналізуєте інформацію. У випадку нижче співробітники наче живуть в цивілізованій частині світу, але багатьох видає статистика освітніх закладів.
На жаль, точно встановити місцезнаходження співробітників складно — останнім часом вони почали ставити фейкову геолокацію. Тому цілком покладатися тільки на інформацію з LinkedIn не вдасться. Потрібно чекати інші джерела.
Іноді інформацію про співробітників в так званій росії співрозмовник спокійно видає в листуванні. В цьому випадку додаткові аргументи для відмови від співробітництва не потрібні.
2. «Міжнародна» компанія
Якщо на запитання про геоприв’язку проекту отримуєте відповідь «ми міжнародная компанія», в 99% випадків це «ліберали», які не хочуть втрачати ласий шматок українського ринку.
Вони згадують про міжнародність якщо:
- ведуть публічну комунікацію російською, щоб охопити жителів так званого СНД;
- платять зарплату співробітникам в рф;
- розміщуються в російських афілейт-медіа;
- закривають очі на російських бенефіціарів продуктів, з якими партнеряться.
Ниже приклад, який наочно ілюструє «міжнародність». Бренд знімає в Україні контент російською і пропонує українцям включити субтитри при перегляді.
3. Розміщення в «ліберальних» медіа
На жаль, до повномасштабного вторгнення не існувало україномовних медіа з націоналістичною позицією, але в 2022 году ринок швидко сформувався з нуля. Зараз в локальних афілейтів та компаній є чудова можливість читати контент українською.
В нашому інфопросторі є як мінімум 4 активні медіа і кілька десятків Телеграм-каналів, але деякі рекламодавці все ще платять гроші російським медіа. Серед аргументів: охоплення більшої аудиторії та комунікація з російськомовними, які не проживають в росії. Ще одна типова відмазка: «так роблять усі».
Нагадаємо, що жодне з «ліберальних» медіа не засудило війну в Україні. Серед формулювань лише «еті собітія», «геополітичні потрясіння», «крізіс». Також вони маркують FB екстремістами та продовжують заливатися з цього джерела.
Скрипт перевірки з 100% ефективністю
Буває так, що сторінки компанії у LinkedIn немає, розміщень в російських медіа теж, але є сумніви щодо зв’язків з рф. В цьому випадку можна скористатися дієвими шаблонами.
Запропонуйте співрозмовнику:
- відповісти на питання про Крим та
путєна; - додати на сторінку компанії плашку «russia is terrorist state», «Stand with Ukraine»;
- додати в оферту заборону на реєстрацію користувачів з росії;
- задонатити на Збройні Сили.
Також ми в «Палай» знайшли скрипт з 100% ефективністю:
«Підтвердіть, що ви підтримуєте Україну і хочете, щоб частина від оплати перераховувалась на ЗСУ». Донат на армію відлякує болотян та «лібералів» як вогонь, тому вони швидко перестануть відповідати.
Додатково можемо порекомендувати кілька корисних OSINT-інструментів:
- Реєстр компаній, пов’язаних з рф та рб
- Сервіс для перевірки контрагентів YouControl
- Чат-бот OpenDataUABot
Q&A із засновниками «Палай» і «Ґік»
ТОП-3 маркери того, що потенційний контрагент (рекл) з росії або лояльний до неї?
Що не подобається в українському ринку арбітражу?
Які інструменти використовуєте для перевірки рекламодавців?
Чи були факапи, коли опублікували рекламу, а виявилося що рекл ватний?
В перспективі 3-5 років українським медіа вдасться повністю витіснити русняві з інфопростіру?
Перевірка контрагентів перед укладанням угод — стандартний крок для кожного українського медіа, блогера, компанії. Всі, хто несе відповідальність перед своєю аудиторію, повинні докласти максимум зусиль, щоб захиститися від бізнесу з болот або лояльних до терористичного режиму підприємців.
Читайте та поширюйте українське! Підписуйтесь на Telegram та Instagram “Палай” медіа!
Відгуки (0)
Ще немає відгуків!