Перспективність українського стейблкоїну UAHg для афілейт-ринку

Перспективність українського стейблкоїну UAHg для афілейт-ринку

Розмови про легалізацію крипти в Україні продовжуються вже кілька років, але експерти сходяться в думці, що питання буде розглянуто вже після завершення війни. Поки незрозуміло, яким саме чином буде оподатковуватися криптовалюта і як це позначиться на арбітражниках.

Ринок цифрових грошей розвивається швидше, ніж приймаються законодавчі ініціативи. У нас вже є перший стейблкоїн, який поки не набув масової популярності, але може використовуватися як платіжний інструмент.

Механіка роботи криптогривні UAHg

Умови для появи криптогривні були закладені давно, але останнім часом актуальність такого інструменту як ніколи висока. Зростаючі комісії в мережі TRON, курсові різниці при обміні USDT на фіат та інші проблеми наростають сніговою кулею. Тому альтернативне рішення виглядає рятівною соломинкою. 

Токен UAHg — стейблкоїн, який прив’язаний до української гривні в співвідношенні 1:1 та забезпечений «Тезером», фіатними доларами і євро. Розробники позиціонують стейбл як носія ринкової вартості без спекуляцій.

Запуск проєкту відбувся в 2023 році, станом на листопад 2024 емітовано 25 млн токенів UAHg в трьох мережах. До складу команди входять криптопідприємці, а СЕО навіть є консультантом Мінцифри. 

UAHg практично не залежить від волатильності ринку криптовалюти, підтримує мережі TRON, BNB та Ethereum. Компанія-засновник емітує та продає токени за інші стейблкоїни, які зберігаються у резерві.

Адреси гаманців із резервом знаходяться у відкритому доступі, будь-який користувач може перевірити баланс та історію транзакцій. Тільки в TRON зберігається майже 17 млн токенів UAHg. 

UAHg можна купити на біржі Whitebit, в сервісах WhiteEx і GEO Pay або через P2P на Obmify. В кожному випадку будуть невеликі витрати на комісіях за поповнення або обмін. 

Перспективність гривневого стейбла

Поява стейблкоїну — стовідсотково позитивне явище для українського ринку. Але за рік активного розвитку платіжний інструмент, на жаль, не набув широкого застосування. Команда активно займається маркетингом і в майбутньому, можливо, буде стрибок у масштабуванні.

Стейбл дає можливість не втрачати кошти на подвійній конвертації з гривні в крипту. Також немає комісій крім стандартної плати за перекази в блокчейні. Ще UAHg з’явився в Trust Wallet та інших DeFi-проєктах.

Наразі ми бачимо, що холдерів UAHg в мережі TRON 423, а за день виконується до 10 операцій. Майже 70% токенів зберігаються на біржі Whitebit, де можна купити криптогривню за фіат або обміняти в парі з USDT. 

В мережі BSC холдерів 475, а трансферів на день 5-10. Відверто, цифри не вражають і постає логічне питання про перспективність стейбла для IT-індустрії та афілейт-ринку зокрема. 

Також з недавніх пір UAHg можна використовувати для оплати покупок в онлайні та офлайні за допомогою криптокартки Weld від Unex Bank. Проте у мережі багато негативних відгуків про блокування рахунків через фінмоніторинг навіть для переказів до 50-100 USDT.

Приклад транзакцій в USDT

При обміні UAHg на фіат через обмінники втрачається до 2%. Пропозицій по готівці немає, лише онлайн-банкінг. Через Whitebit теж можна провести обмін, але доведеться використати пару UAHg-USDT, а потім продавати «Тезер» через P2P.

Поява локального стейблкоїна з прозорою моделлю роботи, whitepaper та аудитами безпеки смарт-контракту — це крок вперед для індустрії. Але поки що немає підстав припускати, що власники криптовалют масово відмовлятимуться від USDT навіть на фоні зростаючих комісій. 

Сподіваємося, що найближчими роками команда UAHg виведе стейбл на новий рівень, а кількість холдерів збільшиться до сотень тисяч гаманців. А поки що можна підтримати локальний продукт і протестувати криптогривню.

0
Підписуйся