Як отримати з конференцій найкраще: професійні поради від Head of Affiliates в компанії XSTER, Кароліни – короткий гайд 

Як отримати з конференцій найкраще: професійні поради від Head of Affiliates в компанії XSTER, Кароліни – короткий гайд 

Міжнародні конференції – це не лише можливість обговорити бізнес за чашкою кави, але і побудувати взаємовигідні стосунки, що піднімають співпрацю на новий рівень. Я хочу поділитися з вами своїми рекомендаціями та порадами щодо участі в міжнародних конференціях, як для новачків, так і для тих, хто вже має свій досвід у відвідуванні таких заходів.

Мене звати Кароліна, і я є керівницею команди афіліат-менеджерів в компанії XSTER. Мій пʼятирічний досвід в галузі цифрового маркетингу виявився надзвичайно захопливим, але сьогодні я хочу поділитися з вами своєю історією професійного зростання, особливо коли мова йде про участь у міжнародних конференціях.

Перший досвід відвідування конференцій

Після декількох років роботи у світі афіліат-маркетингу, я вирішила взяти участь у міжнародній конференції від імені компанії. Спершу я була розгублена – перший виїзд, нове середовище, і я залишаюся там наодинці. Ставила собі питання про те, як правильно вести себе та спілкуватися в невідомому оточенні. Однак цей досвід виявився насправді захопливим та корисним. Сьогодні я хочу поділитися з вами своїми враженнями та рекомендаціями щодо успішного відвідування міжнародних конференцій.

1. Підготовка до виїзду

Перед від’їздом на конференцію важливо грамотно підготуватися. Перевірте, чи у вас є вся необхідна документація, включаючи квитки та готельні резервації. 

Важливо! Перевірити чи є можливість зробити чекін онлайн. Це зекономить вам час в аеропорті і вбереже від неочікуваних ситуацій, особливо, якщо це переліт з пересадками.

Також добре зазначити ключові сесії та спікерів, яких ви хочете почути. Це допоможе вам оптимально розпланувати свій час та максимізувати користь від конференції.

Якщо конференція має додаток, обовʼязково використовуйте його – це добряче може допомогти при плануванні вашого часу та при пошуку партнерів по ключовим словам.

2. Таргети та очікування

Цілі відвідування конференції повинні бути чіткими та стратегічними. Перед виїздом об’єктивно оцініть можливості та визначте цілі. 

Моя стратегія включає: 

 • зустрічі з поточними клієнтами 
 • підключення нових рекламодавців
 • збільшення трафіку
 • обговорення нових, більш вигідних умов співпраці.

3. Підготовка новачків 

Інтеграція новачків на конференції — важливий етап. Junior Affiliate Managers можуть вирушити на подібні заходи через 6-9 місяців, якщо продемонструють свої успіхи та отримають необхідні знання. Компанія оцінює, чи варто відправляти конкретного менеджера, зважаючи на його досягнення та можливості для взаємодії з партнерами.

Навіть для одного потенційно важливого партнера можливо варто вирушити, якщо є можливість збільшити об’єми трафіку та запропонувати індивідуальні умови.

4. Початок розмови: лайфхаки

Розмови на конференціях починайте легко — питаннями про подорож, самопочуття. Зробіть так, щоб співрозмовник хотів розповісти про себе.  Це допоможе розігріти атмосферу та розтопити лід перед тим, як переходити до бізнес-спілкування.

Потім переходьте до обговорення бізнесу, дізнавайтеся про його діяльність та результати. Пропонуйте поради та спільні можливості для покращення роботи обох сторін.

5. Розширення мережі контактів

Конференції — це ідеальний час для розширення мережі контактів. Знайомтесь з різними гравцями ринку — паблішерами, медіабаєрами, прямими рекламодавцями та іншими компаніями, що пропонують різноманітні сервіси. 

Важливо запам’ятати: на конференціях не буває нерелевантних контактів, особливо на senior позиціях. Пошук користі в кожному знайомстві може призвести до збільшення профіту для вас і вашої компанії.

6. Вибір релевантних конференцій

Обирайте події з урахуванням вертикалі вашої роботи. 

 • Для тих, хто працює в дейтингу, обов’язковою є участь в TES European Summit. 
 • У світі свіпстейків, гемблінгу та криптовалют, рекомендується відвідувати Affiliate World, яка проходить тричі на рік. 
 • Любителям гемблінгу слід звернути увагу на конференції Sigma та SBC.

7. День конференції: розклад

День 0: Pre-party

Перед головним заходом відбувається pre-party, яка може бути офіційною чи неофіційною, організованою великими компаніями. Це ідеальна можливість перед подією познайомитися та обговорювати можливу співпрацю.

День 1: Початок конференції

О 10 ранку у великих приміщеннях розпочинається конференція. Компанії представляють свої бренди, взаємодіють з відвідувачами на стендах, обмінюються контактами та розпочинають нові знайомства. 

День 2: Зустрічі з партнерами

Цей день призначений для запланованих зустрічей з вже існуючими партнерами.  Важливо заздалегідь надсилати партнерам календар, де вони можуть забронювати зустріч з вами, щоб максимально ефективно використати час.

8. Старт сезону конференцій

Списки відвідувань конференцій плануються на рік вперед, щоб якісно підготуватися до подій. Кількість людей, яка поїде визначається індивідуально в залежності від потреб компанії. Наприклад, у випадку стенду необхідно мінімум двоє менеджерів, один із яких залишається біля стенду, а інший активно взаємодіє з відвідувачами.

фото з конференцій

Якщо ви виявили конференції, де присутні ваші ключові партнери, і які можуть позитивно позначитись на розвитку ваших стосунків, порадьтеся з керівництвом компанії та обговоріть можливість участі.

9. Must-have навички для відвідування конференцій

 • Активність та спілкування. На конференціях важливо не бути “стіною в квітучому саду”. Активно підходьте до людей, розмовляйте та будьте частиною діалогу.
 • Відмінне володіння англійською. Ефективна комунікація з партнерами вимагає хорошого рівня англійської мови.
 • Позитивний настрій. Позитивна енергія – ваш секрет успіху! Своїм настроєм ви можете зацікавити партнерів та створити приємну атмосферу.
 • Тактовність. В будь-яких ситуаціях важливо вести себе тактовно. Пам’ятайте про ввічливість та повагу до інших – це завжди в тренді.
 • Вміння вести діалог. Покажіть, що ви вмієте ефективно спілкуватися та створювати позитивне враження.
 • Адаптивність. Конференції можуть мати свої несподіванки. Будь готовим до різних сценаріїв, та завжди зберігайте позитивний настрій.

Ситуації на конференціях бувають різні, тому важливо вміти адаптуватися та завжди залишатися на позитивній хвилі.

Наприклад, на одній з подій мені довелося долати грубість опонента, який на моє бажання долучитися до розмови відповів “ні, ми тут розмовляємо”. Замість того, щоб відчувати невдачу, я з усмішкою відповіла — “добре, я зачекаю”. І коли цей опонент пішов, я долучилась до розмови з людиною, з якою й хотіла поспілкуватись.

10. Follow-up після конференції

Після знайомства з потенційним партнером ви можете продовжити комунікацію в зручному для нього месенджері, розпочавши з:

 • Small talk:  “Рада була зустрітись особисто. Як дістались додому?”
 • Нагадування про що говорили: “У мене записано, що ми розмовляли про …”
 • Просування пропозицій: “Можу надіслати вам більше деталей про…”

Це допоможе утримати і поглибити інтерес партнера, показати вашу зацікавленість і готовність до подальшої співпраці.

Підсумки

Закриваючи тему участі в конференціях, важливо врахувати, що це — не тільки можливість презентувати свою компанію, але й сприяння розвитку особистих та професійних навичок. 

Кожна зустріч, кожна розмова — це можливість знайти відповіді на найважливіші питання, встановити контакти та розширити мережу впливових знайомств. Так що плануйте уважно, спілкуйтеся впевнено та насолоджуйтеся кожним моментом у світі affiliate бізнесу.

фотографії з конференцій

Топ-порад для спеціалістів:

 • Готуйтесь до конференції. Ознайомтеся з актуальними трендами, щоб мати можливість підтримати розмову та зацікавити потенційного партнера. Підготуйте список потенційних контактів та зробіть план.
 • Добре розумійте умови роботи вашої команди. Розумійте, на яких умовах працюють affiliate-менеджери та account-менеджери вашої команди. 
 • Будьте відкриті до запитань. Якщо не знаєте відповідь на питання, не соромтеся це сказати. Завжди можна уточнити та відповісти пізніше, обмінявшись контактами.
 • Підходьте ввічливо до груп людей. Запитуйте, чи можете долучитися до розмови, щоб не нарватися на негативну реакцію.
 • Обмінюйтеся контактами та конектіться одразу. Після обміну візитками додавайте нових знайомих у соціальних мережах якнайшвидше, щоб залишити позитивне враження і не забути про це пізніше.
 • Запитуйте про зручний час для зв’язку. Питайте, коли найкраще написати, щоб не турбувати співрозмовника в невідповідний час.
 • Робіть замітки про партнерів. Записуйте інформацію про кожного партнера: хто він, звідки, який трафік шукає.
 • Фотографуйтеся разом. Вам може здаватися це дивним та некомфортним, але людям буде приємно, а ви пізніше легше запам’ятаєте партнера.
 • Надсилайте календар заздалегідь. Дайте партнерам можливість завчасно забронювати зустрічі з вами. 

Обов’язково залишайте час для обіду.

Читайте та поширюйте українське! Підписуйтесь на Telegram та Instagram “Палай” медіа!

0