Як палити кампанії конкурентів в Google Ads

Як палити кампанії конкурентів в Google Ads

Зазвичай коли заходить мова про спай-сервіси, це стосується Facebook Ads. Під FB є десятки інструментів моніторинга реклами, кожен з яких має свої особливості. А ось спаїнг в Google Ads висвітлюється рідше і новачкам може бути складно закрити потребу в тулзах. 

Сьогодні розказуємо, як і де підглядіти за запусками конкурентів в пошуковій видачі Google, на YouTube та інших плейсментах GA. 

Бібліотека реклами Google Ads Transparency Center

Про спаїнг в Google Ads мало пишуть, не тому що сорс менше використовують у воронках афілейт-маркетингу, а через специфіку рекламної мережі. У відкритому доступі обмежена інформація про кампанії рекламодавців, а зовнішні сервіси використовують здебільшого метод парсингу і скрейпінгу даних. 

В 2023 році Google зробили крок назустріч вебам, які були зацікавлені в моніторингу реклами — запустили Transparency Center. Це публічна база даних для підвищення прозорості реклами. 

Що саме там є:

  • Хто запускає рекламу: назва рекламодавця, організація, країна.
  • Які оголошення вони запускали: текст, візуали.
  • Де й коли реклама показувалась: країна, дата, платформи.

Користуватися бібліотекою максимально просто: ввели назву рекламодавця або домен і аналізуєте результати. Наприклад, можна побачити всі об’яви OLX.ua в Україні, Польщі та інших ГЕО. 

В травні 2025 Google обіцяє додати інформацію про платіжний профіль рекламодавця, а зараз вже видно, чи верифікований профіль рекла. Для вебів ці дані мають мінімальну користь. 

Якщо дивитися на факти, то спай-сервісом Transparency Center можна назвати умовно. Пошуків за ключами немає, тому доведеться вручну переглядати видачу, збирати сайти і дивитися, хто і що запускає.

Але в розрізі конкретного сайту чи рекламодавця інформації достатньо. Тим паче платити за доступ не треба і звіт доступний майже в один клік. Окремо варто виділити наявність даних про розміщення на YouTube.

Які сервіси можна використати для спаїнга

Очевидно, что Transparency Center не закриває всі потреби вебів. Тому варто знати про альтернативні варіанти, які дають більше можливостей. Більшість з них мають фрі тариф або тріал-період, тому можно провести тести без значних витрат.

SpyFu. Сервіс надає рекомендації для ставок, показує історію реклами, шаблони оголошень і можливість порівнювати домени. Вартість стартує від $39 на місяць, тестового періоду немає.

AdPlexity. Інструмент глибокого аналізу реклами, показує повну картину: лендинги, креативи, країни, пристрої та канали, пов’язані з кампаніями конкурентів. Вартість стартує від $149 на місяць.

AdSpyder. Сервіс підтримує фільтрацію за країною, датами, ключовими словами та іншими параметрами. В базі 1 млрд оголошень і 400 млн ключів. Вартість стартує від $49 на місяць, є безкоштовний тариф. 

Спаїнг в Google Ads специфічний, але базові задачі можна вирішити за допомогою Transparency Center, а для більш просунутих використати спеціалізовані платформи, які оперують мільйонами об’яв.

0
Підписуйся