Кейс: $1,3 млн на афілейт-маркетингу за 5 років
В деяких джерелах арбітраж позиціонується як кнопка «Бабло». Новачки ведуться на клікбейтну рекламу, оплачують навчання і зіштовхуються з реаліями афілейт-ринку. Лише деяким з них вдається вийти на мінімальний профіт, а інші отримують лише розчарування.
Сьогодні розказуємо надихаючу історію веба Harnur Virk з Індії, який подолав шлях від $3 000 до ≈$30 000 на місяць за 5 років. Вибрали основне з його кейса і подаємо в стислому вигляді. Для прозорості будемо орієнтуватися на чистий дохід (profit).
2019 — $100 на день
На той час афілейт займався заливом останні 3-4 роки, але йому не вдавалося вийти на стабільний профіт. Він працював з різними нішами: від гемблінгу до нутри і білої товарки.
Він поставив собі задачу стабільно працювати з трафіком 4-5 годин на день і в листопаді йому вдалося вийти на чистий профіт в $100 на день. Після років тестувань веб сфокусувався на пуш-трафіку і активному використанню спай-сервісів. Це дало результат.
Арбітражник поставив собі доволі реалістичну наступну планку — $500 на день через рік. І майже зміг виконати задачу.
2020 — $440
В процесі роботи з пушами, веб прийшов до висновку, що не зможе заробляти $10 000 на місяць за рахунок копіювання чужих ідей та посадкових сторінок. Свої зв’язки та підходи у лендах принесуть більший профіт.
В кінці року арбітражник зміг вийти на $13 000 на місяць або ≈$440 за день. На той час він завершував навчання в коледжі і отримав пропозицію про роботу. Але вирішив, що якщо заробить $70 000 до червня 2021, то відмовиться від працевлаштування і буде заробляти трафіком.
Він запускав кампанії паралельно з навчанням і виділяв на афілейт-маркетинг 6-7 годин на день, тому що бачив у цій ніші великі перспективи.
2021 — $1k
В 2021 році автору вдалося отримати $682 000, з яких чистий профіт — $371 000. Він сфокусувався на чотирьох видах трафіку: push, Calendar push, In-Page, Native Ads. Близько $500k приніс «календарний» формат, який на той час гарно конвертив.
За рік не вдалося перетнути позначку в $100 000 місячного ревенью або $50 000 чистого доходу. Афілейт сильно прив’язувався до ROI і ловив розчарування, коли цифра падала нижче 100%.
Головна причина кратного зростання профіту — швидкий вхід в нову нішу. Веб закупав календарний трафік в січні 2021 року, коли про формат майже ніхто не чув. Також він тестував підходи, яких ні в кого не було.
З новим рівнем достатку з’явилися і нові проблеми. Захотілося купити дорогу машину, але батько наполіг на інвестуванні в нерухомість. В 2021 році на зароблені гроші вдалося купити 2 об’єкти.
Серед помилок веб виділяє недостатню концентрацію на роботі. Поки він навчався в коледжі, то часто жертвував грошима, щоб отримати вищу оцінку. Але коли на піку вдавалося заробляти $15 000 на тиждень, прийшла депресія через велике навантаження.
2022 — $420
Цей рік був складним — в листопаді 2021 року вийшло оновлення під iOS, яке вбило формат «календарних» пушів. Афілейт не був готовим до цього, довелося перебудувати бізнес з нуля.
Згодом вартість нативного трафіку почала зростати, великий відсоток кампаній перейшли в категорію збиткових або з нульовим профітом, тому можливості масштабування не було.
Не дивлячись на проблеми, в 2022 році вдалося купити ще 2 об’єкти нерухомості. В сумі 4 об’єкти виявилися більш профітними ніж партнерський маркетинг за рахунок зростання вартості квадратного метру.
Також веб купив акції великих компаній через додаток для інвестицій, але це направлення виявилося збитковим. Витрачені $20 000 не окупилися і більше на цінні папері нічого не витрачалося.
Дохід за 2022 рік знизився, але 7 з 12 місяців арбітражник подорожував і працював лише 3-4 години на день. Він шкодує, що витратив 6 років на коледж. Його дипломи просто покриваються пилом і не допомагають заробляти гроші.
2023 — $960
Арбітражник витрачав усього 25 хвилин на день на пуш-кампанії, але цей сорс все одно приносив 30% доходу. Часу було мало, через фокус на інших сорсах та направленнях.
З березня 2023 року арбітражник почав активно працювати з Facebook Ads і TikTok. Зі стартом запусків в TT йому знову довелося працювати 10-12 годин на день і жертвувати іншими сферами.
TikTok періодично накривали шторми. Одного дня в бан потрапили одразу 62 акаунти і джерело доходу на $200 000 щомісяця перестало існувати. З часом вебу вдалося стабілізувати залив і диверсифікуватися на два джерела: FB та TT.
В 2023 році вдалося купити ще 2 об’єкти нерухомості, які також приносять стабільний доход без головного болю. Ще афілейта запросили виступити на конференції AWA в грудні 2023.
Висновки
Harnur Virk пройшов складний шлях і зміг вийти на ревенью $1,3 млн за рік. Але при цьому чистий дохід склав $351 000 (ROI 36%). Черговий приклад, що маржинальність афілейт-бізнесу не завжди складає завітні 100+%.
Арбітражник відмічає, що гроші його не сильно мотивують, але за них він може подарувати емоції своїм батькам. Йому приємно купувати їм речі без перегляду цінників. А також подобається, коли батько оформляє угоди з покупки нерухомості на великі суми.
Якщо новачки думають, що афілейт-маркетинг — це про кальян та позитивні емоції, вони помиляються. Герой історії часто працював по 12 годин, набрав 102 кг і пережив кілька депресій.
А ще в Індії 30% податку на дохід і можна відняти від суми за 2023 рік $100k. Щоб обійти обмеження, Harnur хотів отримати громадянство іншої країни та роздавав гроші родичам, але вони отримали повідомлення від податкової і врешті не повернули кошти.
Автор не планує все життя займатися партнерським маркетингом і хоче жити на дохід від нерухомості. Це логічне рішення, яке рано чи пізно приходить всім, кого втомлюють постійні шторми в рекламних сітках.
Герой історії не розкриває вертикалі та назви партнерок, не продає курси і коучінг. Він публікує фінансові звіти з егоїстичних міркувань — веде такий собі щоденник і нічого не рекламує. Тому ми не публікували кейс в рубрику «Пахне смаженим».
Повторити кейс буде складно, але можна, як мінімум, порадіти низьким податковим ставкам в Україні та звернути увагу на те, що не тільки мейнстрімні сорси можуть генерувати умовно-пасивний дохід.
Читайте та поширюйте українське! Підписуйтесь на Telegram та Instagram “Палай” медіа!
Відгуки (0)
Ще немає відгуків!