Навіщо арбітражним командам Дія.City: Q&A з експертом
Тренд на легалізацію афілейт-бізнесу в Україні сягнув апогею. В кінці грудня ми писали, що медібаїнгова компанія TRAFFIC DEVILS першою в країні стала резидентом Дія.City. Новина викликала багато питань у читачів, тому редакція «Палай» вирішила копнути глибше.
Сьогодні разом з експертом TD Аліною Сколотою розбираємося в перевагах правового режиму для IT-компаній і відповідаємо на запитання, які хвилювали арбітражників під час обговорення попереднього матеріалу.
Головне про режим Дія.City
Дія.City — унікальний правовий та податковий простір для IT-компаній в Україні. Розробники позиціонують його як комфортне середовище, яке дозволяє будувати прозору структуру, залучати інвестиції та захистити активи.
Представники Мінцифри після релізу проекту розказували, що намагалися максимально наблизити умови ведення бізнесу до моделей таких світових лідерів як Франція, Британія, Ізраїль та інших країн з потужним IT-кластером.
Резиденти Дія.City отримують особливий правовий статус, унікальні умови оподаткування і легалізацію. Перехід на цю модель роботи необов’язковий, а рекомендований.
Головні переваги для власників бізнесу:
- Особлива податкова система. Податкові ставки 9% і 18% в залежності від моделі оподаткування.
- Укладання гіг-контрактів. Всі працівники компанії підписують спеціальні угоди для фіксації умов праці.
- Захист від «маски-шоу». Розробники Дія.City обіцяли механізм захисту від необґрунтованих перевірок.
- Прозора модель взаємодії з інвесторами. Налагодити співпрацю із закордонними компаніями буде простіше.
- Фіксація умов на 25 років. В офіційному регламенті вказано, що умови для резидентів не підлягають зміні впродовж цього терміну.
Недоліки також є:
- складнощі із розірванням гіг-контрактів;
- обов’язкова аудиторська перевірка;
- сумнівність критерію із зарплатою не менше €1 200;
- не можна бронювати гіг-контракторів.
Подати заявку на підключення до програми можна онлайн, розгляд займає до 10 робочих днів. Після внесення даних в реєстр можна отримати витяг в паперовому або електронному форматі.
Як бачимо, підводних каменів багато, тому для реєстрації резидентства краще заручитися підтримкою досвідчених юристів. Важливо, щоб у підрядника були успішні кейси реєстрації в Дія.City.
Дія.City для арбітражних команд: Q&A з експертом
Напередодні релізу податковий режим довго обговорювали в IT-спільноті. Більшість думок були сповнені скептицизму, але практика доводить зворотнє. Станом на грудень 2023 року, до Дія.City підключилися 700 компаній, які сплатили 6 млрд податків за 3 квартали минулого року.
У арбітражників теж багато скепсису з приводу особливого податкового режиму. Багато хто не розуміє, як можна легалізувати компанію, яка заливає нутру чи гемблінг та отримує гроші в крипті.
Розкажи, будь-ласка, навіщо Дія.City арбітражним компаніям?
На якому етапі баїнговому бізнесу варто подавати заявку в «Дію»? До чого прив’язуватися: ревенью, кількість співробітників, etc?
А що таке гіг-контракт? Поясни простими словами.
Як TRAFFIC DEVILS підключалася до Дія.City покроково? Скільки часу зайняла процедура від підготовки компанії до внесення даних в реєстр? Чи були проблеми?
Яку податкову звітність подають резиденти? Чи лайтовіше до них ставиться податкова?
Що отримали ваші співробітники після реєстрації TD в Дія.City крім статусу на папері?
Чи цікавилися ви бронюванням співробітників? Експерти кажуть, що з цим є складнощі, але великі компанії на кшталт EPAM вже забронювали деяких працівників.
У резидентів Дія.City є захист від «маски-шоу» чи все добре лише на папері?
У Дія.City є переваги, але це не панацея від високих податків або перевірок контролюючих органів. Інструмент підходить переважно великим IT-компаніям, які впевнені в довготривалій роботі на українському ринку.
Читайте та поширюйте українське! Підписуйтесь на Telegram та Instagram “Палай” медіа!
Відгуки (0)
Ще немає відгуків!