Скільки приносять закриті спільноти в Telegram: 3 кейси

Скільки приносять закриті спільноти в Telegram: 3 кейси

Нещодавно ми розповідали, як американець отримує більше $440 000 на рік завдяки приватному бізнес-клубі в Discord. Це один з небагатьох кейсів, які є в пабліку. 

Сьогодні поговоримо про особливості організації закритих каналів у Телеграмі. Розкажемо про інструменти автоматизації та покажемо кілька успішних прикладів спільнот, що приносять гроші власникам. 

Особливості закритих спільнот в Телеграмі

За останні роки Телеграм став для українців одним з головних інструментів для спілкування по роботі та у вільний час. З лютого 2022 року велика кількість жителів нашої країни отримують новини з різноманітних каналів. Звичка вже настільки міцна, що дехто прокидається і одразу чекає пости. 

країни, в яких користуються телеграмом

Дані опитувань свідчать про те, що українська аудиторія Телеграму з лютого минулого року стрімко зростає. До повномасштабної війни новини у месенджері читали 35,9% відсотків респондентів, а зараз цифра складає десь 64%. 

статистика по переглядам тг-каналів в Україні

Варто враховувати, що в месенджері переважає доросла та забезпечена аудиторія. Це робить його ідеальним інструментом для продажу товарів та послуг, а також організації закритих клубів за інтересами. 

Приватні канали з платним членством у більшості випадків стосуються онлайн-бізнесу та криптовалют. Формат оплати може бути різним: помісячна, річна, разова. Наприклад, популярний український криптоблогер продає доступ за $600 і пропонує менторство за додаткові $1 000.

приклад приватного тг-каналу в крипті

В теорії, для організації закритого клубу потрібно два компоненти: особистий бренд + експертність. Аудиторію можна нарощувати поступово за рахунок рекламних інтеграцій та корисного контенту. На практиці ж зустрічаються багато прикладів таких спільнот, де продають повітря. Тому перед оплатою підписки важливо впевнитися в якості послуги.

В арбітражному комьюніті теж періодично з’являються нові приватні канали, але зазвичай вони живуть недовго. Хоча користувачі активно подають заявки на участь і без проблем сплачують членські внески. Деякі арбітражники передають зібрані кошти на ЗСУ, що ми щиро підтримуємо. 

приклад приватного арбітражного чату

Для успішного просування закритих спільнот потрібно стабільно постити корисний контент та нагадувати підписникам звичайних каналів, що вони багато втрачають. На скриншоті нижче стандартний прогрів в криптоканалі. 

приклад прогріву в крипто-каналі

Інструменти для організації платного членства

Якщо питання з унікальним контентом закрито і є джерело залучення цільових користувачів, залишається налаштувати все з технічного боку та автоматизувати рутину. 

На жаль, більшість ботів для створення закритих спільнот — російські продукти. Тому якщо колись захочете приймати оплату через Телеграм, уважно перевіряйте інформацію про сервіс. Український інструмент не пропонує оплату в рублях

бот Donate в телеграмі

Сервіс донатів з найбільшою аудиторією, а домен проекту з російським IP

Платне членство в Телеграм-каналі можна організувати двома способами: ручне виставлення інвойсів або автоматичне списання. В першому випадку є можливість обрати між WayForPay, Fondy, LiqPay, Tranzzo та іншими інструментами. 

інструмент для організації оплати підписки в платному тг каналі

Частково автоматизувати додавання користувачів до каналу або чату після оплати можна за допомогою зв’язки WayForPay + бот Sendpulse. WayForPay підтримує рекурентні платежі, тому можна налаштувати списання кожного місяця, раз на квартал або на рік. 

Також можна створити на 100% автоматизоване рішення на базі WayForPay за допомогою програміста. Потрібно створити бота, який запрошуватиме користувачів після оплати, а також видаляти, якщо підписка не оплачена вчасно. 

wayforpay оплата the dvizh

Не варто забувати і про важливість легалізації доходу від закритої спільноти. Треба зареєструватися як ФОП та створити оферту для клієнтів. Знову ж таки, платіжна система як от WayForPay, повністю закриває проблему з документами для податкової. 

Приклад оферти для закритого клубу

Приклади успішних приватних Телеграм-каналів

Як казав Джейсон Стейтем: «Хто заробляє, той заробляє». Тому в пабліку немає кейсів по заробітку на закритих спільнотах в Телеграмі з цифрами та порадами. Але ми знайшли кілька цікавих прикладів, які підтверджують, що приватні клуби приносять гроші. 

TheDvizh — $27 000

Це закрита спільнота людей, які цікавляться онлайн-бізнесом. В клубі регулярно публікують корисну інформацію по пошуку клієнтів, побудові партнерства та професіональному зростанню. 

Статистики заробітку в пабліку немає, але доступ до онлайн-двіжу коштує 1 000 грн. До 24 лютого в спільноті було 800 людей, а зараз цифра наближається до 1 000. Можна прикинути, що проект приносить ~1+ млн гривень щомісяця без врахування витрат. 

THE DVIZH

UDC — $11 000

Ukrainian Digital Community (UDC) — професійна онлайн-спільнота, що об’єднує українських digital-спеціалістів та власників агенцій. В закритому клубі багато практиків з різних ніш. 

За наявними даними, в спільноті наразі 450+ учасників. Вартість підписки складає $27 на місяць або $288 на рік. За найскромнішими підрахунками, проект генерує ~$11 000 щомісячно. 

ком'юніті UDC

Канал про крипту — $82 000

Останній кейс присвячений приватному каналу з сигналами по торгівлі криптовалютними ф’ючерсами. Команда проекту публікує прогнози для укладання угод та корисні матеріали для новачків.

Станом на 26 липня, в закритому каналі 546 учасників. Вартість місячної підписки складає $150. Відповідно, проект приносить ~$82 000. 

платний канал по крипті

Цифри вище розраховані на основі вартості підписки та кількості учасників, але точна статистика є на руках лише у овнерів клубів. Ще ми нічого не знаємо про витрати на підтримку спільнот, тому на практиці все може бути не так безхмарно. 

Головна перевага закритих клубів с платним членством в тому, що вони стабільно генерують прибуток. Частина користувачів можуть відмовитися від оплати підписки, але за рахунок маркетингу і сарафаного радіо ці втрати перекриють нові члени. 

Кейси підтверджують, що закриті спільноти в Телеграмі цілком можуть бути прибутковою історією. Але тільки якщо у овнера є чітка стратегія просування клубу та збереження аудиторії на дистанції. 

Читайте та поширюйте українське! Підписуйтесь на Telegram та Instagram “Палай” медіа!

0