Заробіток на In-Stream Ads в Facebook: 2 кейси
Facebook — одне з головних джерел трафіку для арбітражників, які працюють в різних нішах афілейт-маркетингу. Мало хто знає, що в соцмережі ще можна заробляти гроші за постинг відеоконтенту.
В матеріалі розкажемо про особливості схеми монетизації контенту, дамо інструкцію з підключення Facebook In-stream Ads і розбемо кілька кейсів по заробітку на відео в Фейсбуці.
Як працює монетизація відео Facebook
Facebook анонсував запуск монетизації відео в серпні 2018 році. В першій ітерації програмою могли скористатися жителі п’яти країн, а у вересні до списку додали ще 21 ГЕО. Точно невідомо коли в ньому з’явилася Україна, але вона є в переліку.
В роликах, завантажених до медіа бібліотеки Фейсбуку, можна додати In-stream Ads і заробляти на цьому гроші. Звісно, схема буде працювати лише за наявності аудиторії та відповідності профілю вимогам програми монетизації.
Facebook In-stream Ads — це зображення або рекламні ролики, які вбудовуються у відео та приносять гроші авторам контенту. Матеріали можуть показуватися до основного ролику, під час перегляду або після завершення таймінгу.
Після підключення монетизації гроші з балансу можна отримувати на банківський рахунок або через PayPal. Українцям знадобиться тільки ІПН та дані для зарахування переказу через платіжну систему Swift.
Як підключити Facebook In-stream Ads
Підключити до програми монетизації відео можна тільки професійні профілі. Зміна статусу сторінки виконується в один клік. Для цього достатньо зайти в налаштування та активувати професійний режим.
Нижче перераховані вимоги до різних форматів монетизації. Без їх виконання кнопка підключення монетизації буде недоступною.
Параметри | Вимоги для прямих ефірів | Вимоги для відео |
Підписників | 10 000 | 5 000 |
Переглядів відео | 600 000 хвилин за 60 днів | 60 000 хвилин за 60 днів |
Залитих відео | 5 | 5 |
Підключення In-stream Ads в Facebook виконується в 5 кроків:
- Перейти до вкладки «Монетизація» в Facebook Business Suite.
- Перевірити статус «Monetization Violations». Якщо світиться зелена галочка — проблем немає.
- Перевірити, чи відповідає сторінка вимогам за кількістю підписників та переглядів відео.
- Активувати монетизацію за допомогою відповідної кнопки.
- Дочекатися апруву та увімкнути об’яви для роликів. Строк розгляду заявки складає до 48 годин.
- Накопичити $100 на рахунку та вивести перші кошти.
Після розблокування доступу до інструментів монетизації залишається публікувати нові ролики та переконатися, що функція In-Stream Ads увімкнена. А далі можна насолоджуватися переглядом статистики профіту та збільшити поток контенту.
В деяких випадках після розгляду анкети приходить відмова. Зазвичай це пов’язано з обмеженнями профілю в минулому. Наприклад, може знадобитися верифікація особистості, щоб відновити рекламний акаунт. Інакше дописи не будуть потрапляти в рекомендації.
Користувачі часто скаржаться на падіння охватів після підключення монетизації. Це пов’язано переважно з тим, що Facebook хоче заробляти на фоловерах креатора і підбирає аудиторію під рекламу.
Кейси по заробітку на відео в Facebook
В кожному випадку дохід від монетизації відеоконтенту може сильно відрізнятися. Деякі автори пишуть, що Фейсбук платить копійки за 1 000 переглядів. Але зустрічаються і доволі цікаві приклади, як на скріншоті нижче.
Розмір доходу залежить від таких факторів:
- ГЕО — в США та інших країнах tier-1 RPM (Revenue per mile) вище, ніж в tier 2-3;
- особливості контенту — релевантні та цікаві ролики дають більше переглядів об’яв;
- кількість переглядів — профіт напряму залежить від переглядів.
На скріншоті можна побачити звіт по монетизації сторінки з клікбейтним контентом. Ролики набирають від 100 000 до 30-50 мільйонів переглядів. Судячи зі статистики автора, профіт з реклами непоганий, але повторити досвід буде складно.
Наприклад, за 6 днів в серпні 2022 року автор заробив $1 313 завдяки монетизації відео у Фейсбук. Наразі, в нього більше 1,3 млн фоловерів на сторінці з відеоконтентом у соцмережі.
Інший кейс більш старий, але він теж цікавий в розрізі ефективності платформи. Автор за 5 місяців заробив більше $50 000. В нього 35 сторінок з роликами, які набрали 95 млн хвилин перегляду за цей період.
Цікаво, що RPM зафіксувався на відмітці $0,52, що руйнує міф про оплату 2-3 центи за 1 000 переглядів, який часто форсять у матеріалах про монетизацію у Facebook. Комусь цифри можуть показатися невеликими, але відео періодично залітають в рекомендації і можуть набрати навіть більше 100k переглядів.
Останній кейс ще більш інтригуючий, тому що RPM складає $2,63. За 28 днів автор заробив $605 завдяки 229 000 переглядів. Приклад може змотивувати новачків, які хочуть заробляти на платформі.
Всі приклади зі статистикою заробітку належать авторам з бурж аудиторією, але не означає, що без розмовної англійської не можна створювати відео. Є багато нейромереж, які вміють робити більш-менш природній голос. Також у рекомендаціх часто зустрічаються відео з одними субтитрами.
Монетизація відео у Фейсбуці — гарна можливість для здобуття корисного досвіду. Автору доведеться регулярно створювати ролики, проводити експерименти з обкладинками та покращувати контент для підвищення ефективності монетизації. Ну і звичайно, він зможе отримати дохід в довгостроковій перспективі.
Читайте та поширюйте українське! Підписуйтесь на Telegram та Instagram “Палай” медіа!
Відгуки (0)
Ще немає відгуків!